Videoklipy :

Patheroye Roye - Prosecká

Patheroye Roye - Holka blbá

Patheroye Roye na Bandzone

Patheroye Roye na Facebooku


aktuální akce:

30.9.

Písek

TOPlist

Jsme jihočeská kapela ze Štěkně u Strakonic, datum vzniku udáváme začátkem roku 2005, protože je to asi nejblíž skutečnosti. Hrajeme od začátku ve složení: Martin - kytara a zpěv, Ondy - kytara, Honza - basa a za bubnama sedí Monča. Stylově hrajeme punk, nejvíc bych nás přirovnal asi k E!E, i když do těch máme ještě daleko :-)

Trvalo docela dlouho, než jsme odehráli náš první koncert, protože Monča neuměla hrát na bubny ani trochu, Martin s Ondym to na kytary taky zrovna neváleli a Honza jakbysmet. Ze začátku se hrálo na rozvrzaný amátky, kytary jsme měli zapojený přes jedno rádio a zpívat se muselo nahlas bez mikrofonů, protože na lepší věci nebyly prachy. Postupně jsme vyšetřili na aparáty a přes rok byli zavřený ve zkušebně. Hráli písničky od E!E a Ramones, časem jsme napsali i pár vlastních věcí a pomalu se sehrávali.
Naše premiéra se odehrála 13.5.2006 ve Štěkni, v hospodě Pod Skálou, a přišlo se na nás podívat asi 150 lidí, což je na Štěkeň slušnej výkon :-) V polovině roku 2006 jsme nahráli ve zkušebně demo s názvem Kočičinec, po zvukový stránce to moc kvalita neni, ale jako doklad toho, co jsme před pár lety hráli, je to dostačující. S natáčením demáče a celkově naší kapele hodně pomáhá náš velkej kamarád Vokoun (Anča Band), za což mu patří velký dík.
Každej rok přibývá koncertů, hrajeme na motorkářských srazech, fesťákách, i v nejrůznějších knajpách. Nejvíc hrajeme na Strakonicku, ale pomalu přibývá koncertů mimo okres .. Nicméně, naše domovská scéna bude vždycky ve Štěkni, v hospodě Pod Skálou.
V říjnu roku 2009 jsme natočili naší první studiovku v plzeňským studiu ExAvik u Pavla Broma, mastering dělal Přemek Haas (Studio PyHa). Na celkový výsledek nahrávky dával pozor Bakča (E!E), kterej si s námi v pár písničkách i zazpíval. CD má název "... je to pryč" a vychází u nezávislého vydavatelství Cecek Records, kde si ho můžete za kilčo objednat. Najdete na něm 15 věcí v celkové stopáži kolem 32 minut. Písničky jsou o ženskejch, chlastu a obyčejným životě normálního člověka. V bookletu najdete všechny informace o kapele, texty, přední stranu obalu zdobí parádní airbrush od Pavla Zborníka, jako recese na stalinovský pomník na Letné, aneb lidmi přezdívaná Fronta na maso.
Křest CD proběhl 13.3.2010, tudíž půl roku od natáčení, z důvodu koncertní přestávky zapříčiněné operací Martinova ramene.
Koncem roku 2010 natočila kapela svůj první videoklip k písničce Prosecká, kterou natočil a režíroval Vašek Tlapák.
V říjnu téhož roku odehrává svůj poslední koncert s kapelou bubenice Monča, která v kapele hrála 5 let. Následně má kapela půlroční pauzu ve které hledá nového bubeníka a ve svém volnu natáčí další videoklip k písničce Holka Blbá. V březnu 2011 do kapely přichází na místo bubeníka Binďa.
Patheroye Roye zkouší s Binďákem starý písničky, domlouvají se další koncerty a kapela shromažďuje materiál na další desku.

©2010 Patheroye Roye, webdesign by metacom